Masážní baňky

Masážní baňky účinně pomáhají při bolestech svalů, onemocnění krevního oběhu, migréně, detoxikaci organismu, celulitidě a kožních problémech (ekzém, akné). Pomocí baňkování dochází ke zlepšení buněčné aktivity a odstraňování podkožního tuku, tím pomáhá omlazovat pokožku celého těla.

A kdy které baňky použít? 

Masážní baňky jsou určené vysloveně k masážím. Baňkou se pohybuje po daných partiích předem určeným postupem, který se odvíjí od ovládané techniky. Provádíme jednou, až dvěma baňkami. Tady jsou vhodnější silikonové baňky. Baňky se snadno aplikují, jsou vhodné na masáže i na automasáže (oblíbené např. při celulitidě). Podtlak se vytváří stlačením baňky, přiložením a puštěním. Při baňkování doporučujeme použít oleje, masážní krém nebo gel.

Terapeutické baňky - přikládá se 1 - 30 baněk na určenou partii (např. okolí kloubů, svaly) nebo místo (např. akupunkturní bod) dle zvoleného systému. Tady jsou vhodné plastové nebo skleněné baňky. Pomocí pumpičky vytvoříme podtlak, který se snadno reguluje opakovaným pumpováním. Baňka zde podtlakem přivodí prokrvení a okysličení kůže. Baňka se ponechá kratší či delší čas působit (obvykle několik minut). V okamžiku, kdy kůže vtažená do baňky zmodrá, se baňka sundavá.

Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím