Lokomoční pomůcky

Odkud pochází název lokomočních pomůcek?

Lokomoce člověka je schopnost pohybu v prostoru pomocí svalové činnosti. Je zajištěna pomocí lokomočního systému, který je podsystémem pohybového systému, který zajišťuje a řídí aktivní přemístění živého organismu v daném prostoru a čase. U dospělého člověka a některých primátů dominují v zajištění lokomoce dolní končetiny.

Konkrétně jde o francouzské hole, berle či chodítka.


Francouzské berle slouží k odlehčení zátěže dolních končetin při chůzi. Přispívají také ke zvýšení stability uživatele během pohybu. Na rozdíl od hůlky podepírají francouzské berle paži i v předloktí a jsou tedy vhodné pro lidi, kteří nemají pro držení hole dostatečnou sílu v zápěstí. Nabízíme francouzské berle s otevřenou i s uzavřenou opěrkou předloktí v pestrém barevném provedení.

  • Velmi praktická je sklopná opěrka předloktí, která zůstává na ruce a umožňuje tak např. pohodlné placení, podání ruky nebo přenesení jídla, při pádu však umožňuje ruce pohodlně vyklouznout.
  • Při dlouhodobém používání jistě oceníte polstrovanou rukojeť nebo vyměkčení opěrky předloktí.
  • V zimním období je vhodné použit odklopný protiskluzový nástavec na sníh a náledí.
  • Samozřejmostí by měla být bezpečnostní odrazka, abyste byli dobře vidět.
  • Vybrat si také můžete některou z mnoha barevných variant.

Hole
Kromě standardních nastavitelných duralových holí si můžete vybrat hole dřevěné a velmi oblíbené praktické skládací modely. Pro lepší stabilitu mohou mít hole vícebodové zakončení a v zimním období je opět vhodné použít protiskluzový nástavec na sníh a náledí. Po cévních mozkových příhodách se doporučuje použití speciální kozičky. Pro případnou možnost odpočinku lze zvolit hůl se skládacím sedátkem.

Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím